Aktuality

ZÁPIS DĚTÍ DO 1. ROČNÍKU

V pátek 14.4.2023 od 12,00 – 16,00 h(nebo po domluvě na telefonním čísle 733 537 114).Co naše škola nabízí: vyučování v malých skupinách žáků, anglický jazyk již od prvního ročníku, školní družinu, počítačovou učebnu, interaktivní tabule ve všech třídách, spolupráci s ZUŠ Duchcov – výuka v budově naší školy, stravování ve vlastní jídelně, bezplatné zájmové kroužky, projektové dny, celoroční akce,...

Informace o stávce – pondělí 27. listopadu 2023

Vážení zákonní zástupci, protože se zaměstnanci naší školy rozhodli připojit ke stávce, bude v pondělí 27. listopadu 2023 uzavřena Základní škola a Mateřská škola Zabrušany včetně školní jídelny, školní družiny a obou mateřských škol. Důvody, proč se zaměstnanci školy přidali k aktivní podpoře jednodenní výstražné stávky vyhlášené Českomoravským odborovým svazem, jsou jednoznačné. 1. Nedostatek finančních prostředků ve školách by...

Výlet – Jungle aréna Most

V úterý 7.11. jsme s dětmi jeli na výlet do Jungle arény v Mostě, která je plná dětských atrakcí od houpaček až po dopravní hřiště. Dnešní výlet do Mostu jsme si moc užili.

Svatomartinský lampiónový průvod

U příležitosti svátku sv. Martina jsme uspořádali SVATOMARTINSKÝ LAMPIÓNOVÝ PRŮVOD. Podle lucerniček jsme došli až k obecnímu rybníku Heřman. Tam na nás čekalo překvapení. Místo sněhových vloček nám Martin přichystal malinkatá světýlka, která svítila do dálky. My jsme mu za to všichni zazpívali písničku – Už Martin na bílém koni – od Zdeňka Svěráka. Děti dostaly medaili za svatomartinský pochod a drobnou...

Den laskavosti

Letošní rok jsme uspořádali sbírku pro lesní zvěř. Sbírali jsme žaludy, kaštany a suché pečivo. Vše jsme odevzdali Mysliveckému sdružení Jestřáb Zabrušany.                                                    Zvířátkům přejeme dobrou chuť.

72 hodin

Ve dnech 14. – 16. října 2023 se dobrovolníci po celém Česku pustili do aktivit, které pomohou přírodě. My jsme si náš projekt pojmenovali – ZAMETEME ZEMI. Zametali jsme, uklízeli školní pozemek a blízké okolí školy. Po práci přišla zasloužená odměna. Česká rada dětí a mládeže věnovala žákům pravítko z přírodního materiálu za dobře odvedenou práci.

Záložka do knihy spojuje školy

V letošním roce jsme se opět zapojili do projektu –  Záložka do knihy spojuje školy. Téma pro zhotovení záložek bylo Inspirující svět pohádek, básní a příběhů. Odeslali jsme do partnerské školy ZŠ Čimhová na Slovensko 60 kusů záložek a dnes jsme si otevřeli balíček s dopisem a záložkami od našich nových kamarádů. Moc za ně děkujeme, jsou krásné.

Lampinový průvod 10.11.2023

Základní škola a Mateřská škola Zabrušany pořádá SVATOMARTINSKÝ LAMPIONOVÝ PRŮVOD v pátek 10.11.2023 od 16,30 h – sraz dětí a žáků s rodiči před školou v Zabrušanech – půjdeme trasou podle světelného označení (konec trasy u Heřmanu v Zabrušanech) Za děti a žáky zodpovídají rodiče!

CEPÍK

V úterý 17.10. k nám přijelo Divadlo M s programem CEPÍK zaměřeným na zdravý životní styl. Tématem dnešního představení bylo zdravé jídlo .

Přerušení provozu MŠ Zabrušany – podzimní prázdniny

Oznámení o přerušení MŠ Z – podzimní pr. 2023

Přerušení provozu ŠD – podzimní prázdniny

Přerušení ŠD – podzimní pr. 2023