Aktuality

Uzavření MŠ a ŠD

Rozsvícení

Bubnovačka

V pátek 18. 11. 2022 jsme se zúčastnili Bubnovačky. Společně jsme všichni bubnovali, abychom podpořili hlas dětí zasažených násilím v rodině – aby tyto děti byly slyšet a aby se o problému více mluvilo. 

Den laskavosti

Návštěva kina

Autobusem jsme se vypravili do Duchcova na pohádku O chaloupce z perníku. V sále jsme se usadili do pohodlných křesel a užili si úžasnou podívanou.

11.11. Svatomartinský lampiónový průvod

U příležitosti svátku sv. Martina, jsme uspořádali SVATOMARTINSKÝ LAMPIÓNOVÝ PRŮVOD. Podle lucerniček jsme došli až k obecnímu rybníku Heřman. Tam na nás čekalo překvapení. Místo sněhových vloček, nám Martin přichystal, malinkatá světýlka, která svítila do dálky. My jsme mu za to všichni zazpívali písničku – Už Martin na bílém koni od Zdeňka Svěráka. Děti dostaly medaili za svatomartinský pochod a drobnou sladkost....

30. 9.   Štrúdlování

Dnes jsme si společně upekli štrúdl. Všechny děti se zapojily do výroby závinu. Loupaly a strouhaly jablka, zadělávaly a válely těsto. Naše společné pečení se vydařilo a děti si pochutnaly na štrúdlu při svačince.

4. 11.   Dýňování

Děti si přinesly do MŠ dýně. Za pomoci učitelek si je vydlabaly, rozsvítily a vytvořily strašidelný altán.

2. 11.   U nás straší

Celé dopoledne jsme si hráli s našimi maňásky – strašidly Emílkem a Dušičkou. Ta se nám nepozorovaně schovala a my se je vydali po škole hledat. Krásně jsme si zastrašili.

Vyhodnocení podzimní soutěže

Ve středu 19.10.2022 si žáci mezi sebou vybrali vítěze výtvarné soutěže Podzim. Udělili jedno první místo, dvě druhá a dvě třetí místa. Výtvory, které zpracovali doma, někteří za pomoci dospělých, byly velmi kreativní a zdařilé. Všechny jsou naaranžované ve vstupní chodbě a dělají krásnou podzimní výzdobu. Můžete si je prohlédnout i v galerii na webových stránkách školy. Děkujeme všem, kteří se zúčastnili.