Školní výlet do ZOO Praha

Letos jsme se rozhodli navštívit ZOO v dolní části pražské Troje. Rozdělili jsme se na dvě skupiny podle věku a objednali jsme si programy s průvodcem.

Mladší žáci měli komentovanou procházku Po stopách velikánů zvířecí říše. Putování je zavedlo do nejrůznějších koutů světa. Viděli žirafy, slony, lední medvědy a mnoho dalších zvířat. Program končil v Rezervaci Dja. Sledovali hned dvě mláďata a s nimi celou skupinu goril.                                       

Druhá skupina, starší žáci, měli program nazvaný Za gorilími mláďaty do Rezervace Dja. Dozvěděli se, jak probíhá odchov tohoto kriticky ohroženého primáta, ale i vše o složitém sociálním fungování gorilí skupiny. Odlišný přístup pětinásobné matky a prvorodičky.

Po skončení programu jsme pokračovali už sami bez průvodce za dalšími obyvateli zahrady.

V pražské ZOO je 10 km cest. Snad se sem ještě někdy vrátíme, abychom se dozvěděli další zajímavosti, protože jsme zdaleka neviděli vše, co ZOO nabízí.