Den s myslivci

Den s myslivci se pro nás stal již tradicí. Myslivci z Mysliveckého spolku Jestřáb Zabrušany zvou děti z obou mateřských škol a žáky ze základní školy na celé dopoledne k myslivně a do přilehlého lesa. Mají pro ně připravenou střelbu, trofeje, ukázku práce s loveckými psy. Překvapení čekalo v plátěných pytlíčcích. Ornitolog pěkně vyprávěl o ptactvu, které se vyskytuje v okolí Zabrušan. Ukázal červenku, sýkorku a strakapouda. Než ptáčky vypustil, všechny je okroužkoval a společně jsme jim popřáli krásný let. V lese bylo připraveno 10 úkolů, které se týkaly živočichů a rostlin lesa. Malé děti hledaly poklady – kamínky, mech, větvičku nebo to, co je právě cvrnklo do nosu. Vše si dávaly do malé krabičky a odnesly domů.

A na závěr pěkného dopoledne? Buřtíky a sladkosti!

Děkujeme moc a už teď se těšíme na další rok.