Den dětí

Na oslavu Dne dětí nás pozvali myslivci z Mysliveckého sdružení Jestřáb Zabrušany již poněkolikáté. Děti z obou mateřských škol a žáci ze základní školy se na setkání těšili. Celé dopoledne probíhalo na louce u myslivny a v přilehlém lese. Děti postupně střílely, viděly trofeje a vycpaniny, na obrázcích poznávaly zvířecí rodiny. Lovečtí psi předvedli hon na lišku a zajíce. Každý rok si pro nás přichystají myslivci překvapení. Letos se skrývalo v plátěných pytlíčcích. Ornitoložka pěkně vyprávěla o ptactvu, které se vyskytuje v okolí Zabrušan. Než ptáčky vypustila, všechny je okroužkovala a společně jsme jim popřáli krásný let. A na závěr pěkného dopoledne? Buřtíky a sladkosti!

Děkujeme, těšíme se na další rok a slibujeme, že ani my nebudeme zahálet. Na podzim přineseme zvířátkům na zub něco my.