ZŠ Zabrušany - Projekty

Celoroční akce a projekty

Projekt Jsem Čech

školní projekt
Akce a projektové dny vztahující se k historickým tradicím a zvykům našeho národa

Projekt Škola nanečisto

školní projekt
Seznamování předškolních dětí z MŠ s chodem ZŠ, seznamování s budoucí p. učitelkou

Třídění odpadu ve škole

školní projekt
Třídíme papír, plasty, nápojové kartony, sklo

Recyklohraní - aneb Ukliďme si svět

Recyklační program, který vznikl pod záštitou MŠMT ČR, jehož cílem je prohloubit znalosti žáků v oblasti třídění a recyklace odpadů

Čtení pomáhá

veřejný projekt
Náš cíl je spojit potěšení ze čtení s radostí z pomoci druhým. Projekt Čtení pomáhá, rozdělí každý rok 10 milionů korun na dobročinné účely. O tom, kdo pomoc obdrží, rozhodnou dětští čtenáři. Každý školák, který se zapojí do projektu, získá po úspěšném vyplnění testu kredit padesát korun, který věnuje na jeden z nominovaných projektů.
KLIKNI PRO VÍCE INFO

Knížkovník

školní projekt
Soutěž o nejaktivnějšího čtenáře ve školním roce

Projekt Sazka Olympijský víceboj

Projekt je společná aktivita Českého olympijského výboru a společnosti Sazka na podporu zdravého životního stylu
Program je založen na vizi ucelené péče v oblasti prevence rizikového chování pro žáky
Online schránka důvěry

DOUČOVÁNÍ ŽÁKŮ ŠKOL

DIGITALIZUJEME ŠKOLU

Olympijský víceboj

Certifikát bezpečně na internetu

Certifikát Aktivní škola

Projekt Kouzelná zahrada

Kouzelná zahrada

V březnu 2020 začala realizace přeměny naší školní zahrady.

Celý plán revitalizace školní zahrady byl vypracován pod odborným dohledem zahradního architekta, prvky tak nebudou v zahradě umístěny nahodile, ale jsou promyšleny tak, aby se vzájemně ovlivňovaly a doplňovaly. Zároveň dojde k instalaci takových prvků, které korespondují se záměrem školy a mohou být prakticky využívány pro potřeby výuky, ale i dalších mimoškolních aktivit.

Celoroční akce

• První zvonění – slavnostní zahájení školního roku
  • Focení prvňáčků
  • Hravě o prevenci – preventivní program, 1. část
  • Záložka do knihy spojuje školy – 13. ročník
  • Projekt „72 hodin“
  • Den stromů – školní projekt
  • Kulturní program při vítání občánků v obci
  • Lampionový průvod – sv. Martin
  • Slabikářový den
  • Den laskavosti
  • Rozsvícení vánočního stromu v obci, vánoční jarmark
  • Vánoční besídka
  • Slavnostní předání pololetního vysvědčení žákům 1. ročníku
  • Vzdělávací program Zdravá 5
  • Karneval – ŠD
  • Preventivní program Hravě o prevenci – 2. část
  • Projekt „Veselé zoubky“ s dm drogerie markt s.r.o.
  • Loučení s Moranou – ŠD
  • Velikonoční dílna
  • Den otevřených dveří
  • Den Země